Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sieciaki na wakacjach

SIECIAKI NA WAKACJACH

28 sierpnia 2018 roku odbył się Piknik Edukacyjny „Sieciaki na wakacjach" zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Padagogiczną Nr 1 we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Zamościu. Wzięło w nim udział 57 dzieci z zamojskiego przedszkola „Słoneczko”. Jego celem było edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych z inicjatywy Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” (dawniej Fundacji „Dzieci Niczyje”) i Fundacji Orange.

Spotkania z dziećmi w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” to sposób na edukację przez zabawę. Podczas pikniku dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Zdobywają wiedzę m.in. o tym, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą ze sobą internetowe znajomości.

Podczas tegorocznego III Pikniku Edukacyjnego zorganizowanego przez naszą poradnię w dzieci brały udział w licznych zabawach, quizach, poznały bajkowego bohatera Necia, który zaprosił je na bezpieczne strony internetowe oraz obejrzały animowane filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Każdy uczestnik pikniku otrzymał dyplom, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz upominek.

Zapraszamy najmłodszych na bezpieczne strony:

www.sieciaki.pl

www.necio.pl