Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Komunikat Dyrektora

Komunikat Dyrektora nr 0151/14/20

z 30 grudnia 2020 r.

 

Szanowni Państwo, Klienci poradni

 

Informuję, że

nasza placówka nadal stacjonarnie przyjmuje klientów

z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

Przyjmujemy dzieci zdrowe bez objawów infekcji.

Prosimy o wcześniejsze telefoniczne ustalanie terminów wizyt:

telefonicznie

w godz. 7.30 -15.30 (pn-pt) pod nr: 84 639 56 99; 84 639 07 09.

 

Ponadto informujemy, że w okresie ferii zimowych, czyli od

4 stycznia do 15 stycznia 2021 roku,

od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 16.00 będzie możliwy dostęp

do psychologa/specjalisty poradni poprzez Skype.

 

Zapraszamy do kontaktu dzieci, młodzież, rodziców

i opiekunów w sprawie udzielenia wsparcia psychicznego, 

a także klientów w sytuacjach kryzysowych.

                                                     

 Maria Sakowicz

dyrektor poradni

Konkurs zawodoznawczy 2019

IV Zamojski Konkurs Zawodoznawczy „ Młody przedsiębiorca z Zamościa”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Zamościu, we współpracy z Uczelnią Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu przeprowadziła IV Zamojski Konkurs Zawodoznawczy „Młody przedsiębiorca z Zamościa” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Celem konkursu było przygotowanie uczniów klas VII i VIII zamojskich szkół podstawowych do świadomego planowania swojej przyszłości zawodowej i wiązania jej z zamojskim rynkiem pracy.

IV Zamojski Konkurs Zawodoznawczy dodatkowo stawiał sobie za cel kształtowanie przedsiębiorczej i twórczej postawy młodzieży wobec życia zawodowego z wykorzystaniem technologii informatycznej, jak również promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności.

Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie prezentacji na temat swojego wymarzonego zawodu, który mogliby wykonywać w Zamościu oraz sporządzenie biznesplanu własnej firmy, zgodnego z wyuczonym zawodem.

Konkurs odbywał się w dniach od 05.10.2019r. do 22.11.2019 r.

Fundatorami nagród rzeczowych dla laureatów były lokalne zakłady pracy, prywatni właściciele firm oraz szkoły ponadpodstawowe, które zaprosiły uczestników konkursu do udziału w praktycznych zajęciach zawodowych w swoich szkołach.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Gabriela Chromiec, Paweł Frańczak, Michał Szyszło – uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ojca Pio w Zamościu,

Izabela Naklicka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 9 w Zamościu,

Szymon Papuga, Maja Tymecka, Karolina Zakonek - uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu.

Podsumowanie Konkursu i uroczyste wręczanie nagród odbyło się 22.11.2019r. w siedzibie Uczelni Państwowej w Zamościu przy ulicy Pereca 2.

Nagrody wręczali Kanclerz Uczelni Państwowej Pan Jerzy Korniluk oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 w Zamościu Pani Maria Sakowicz.

Materiały pokonferencyjne

Materiały pokonferencyjne
 
Materiały za zgoda autorów są umieszczone w dokumentach do pobrania.
 
Natomiast materiały od p. Władoń są do pobrania w sekretariacie dla uczestników konferencji - sprawdzamy z listą obecności.

VII Konferencja Naukowa

Informacja o XVII Konferencji Naukowej

organizowanej przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną nr 1

w Zamościu

pod tytułem:

,, Różne odcienie zaburzeń nastroju u dzieci i młodzieży”

Data: 19 listopada 2019 roku

Miejsce: Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu

ul. Stefana Okrzei 6

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 1 w Zamościu systematycznie od 2005 roku organizuje konferencje naukowe skierowane do przedstawicieli samorządu i władz oświatowych, a szczególnie przedstawicieli zamojskich szkół, przedszkoli oraz placówek zajmujących się szeroko pojętą pomocą dzieciom, młodzieży i rodzinom. Celem konferencji jest wyposażanie w wiedzę, budowanie świadomości środowiska lokalnego na temat wybranych zjawisk związanych z rozwojem, wychowaniem i edukacją dzieci i młodzieży. Tematy konferencji dobierane są adekwatnie do zapotrzebowania zgłaszanego przez szkoły i placówki. Tak też jest z tematyką tegorocznej                   XVII Konferencji Naukowej, która nosi tytuł:

,, Różne odcienie zaburzeń nastroju u dzieci i młodzieży” .

Tytuł poetycki, jesienny, w swojej wymowie niosący przekaz o różnorodności zaburzeń dotykających młodych ludzi, z którymi musimy zmierzyć się my - dorośli. Czy brak pozytywnego myślenia, apatia, spadek nastroju i smutek to już depresja? Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że do 2030 roku choroba ta wyprzedzi nawet schorzenia sercowo – naczyniowe. W naszym społeczeństwie aktualnie, co piąta osoba cierpi na jakiś rodzaj zaburzenia psychicznego, w tym depresję. W ciągu życia dwóch pokoleń 10- krotnie zwiększyło się rozpowszechnienie zaburzeń depresyjnych.Wiek rozwojowy szczególnie sprzyja pojawianiu się zaburzeń psychicznych wśród uczniów. Szacuje się, że stanowią oni 17% populacji. W ostatnich latach gwałtownie rosną wskaźniki depresji u dzieci i młodzieży.

Tymczasem w Polsce jest 403 psychiatrów dziecięcych, dlatego warto inwestować w profilaktykę i jak najwcześniejszą pomoc.

Podczas konferencji dr n. med. Krzysztof Szwajca, specjalista psychiatra, psychoterapeuta, pracownik naukowy Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, swoje wystąpienia poświęci problematyce rozumienia i diagnozy depresji u dzieci i młodzieży, podkreśli wagę uważności na jej objawy, gdyż dzieci nie potrafią opowiedzieć o swoim smutku i depresyjnym nastroju. Podkreśli też wagę profilaktyki zjawiska, rozpoznawania punktów ostrzegawczych, a także metod pomocy. Depresyjne dzieci, to dzieci nieszczęśliwe, ale też często niegrzeczne, nieuważne, przeszkadzające. Depresja u dzieci jest prostsza niż u dorosłych – wprost i bezpośrednio informuje o nieradzeniu sobie dziecka. Uważność na zachowania nieszczęśliwych, nieradzących sobie dzieci pozwala skutecznie im (albo ich rodzinom) pomagać. Depresyjność dziecięca często „przechodzi” w inne, poważne zaburzenia psychiczne, a depresja u młodzieży jest najpoważniejszym czynnikiem ryzyka prób samobójczych i samobójstw dokonanych.

Liczymy, że konferencja przyniesie uczestnikom realny wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie problemuzaburzeń nastroju dzieci i młodzieży,                    a także pobudzi ich uważność na objawy ostrzegawcze tak, aby w porę przyjść im z pomocą.

Konferencja ma charakter zamknięty.

Sieciaki na wakacjach

SIECIAKI NA WAKACJACH

28 sierpnia 2018 roku odbył się Piknik Edukacyjny „Sieciaki na wakacjach" zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Padagogiczną Nr 1 we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Zamościu. Wzięło w nim udział 57 dzieci z zamojskiego przedszkola „Słoneczko”. Jego celem było edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych z inicjatywy Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” (dawniej Fundacji „Dzieci Niczyje”) i Fundacji Orange.

Spotkania z dziećmi w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” to sposób na edukację przez zabawę. Podczas pikniku dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Zdobywają wiedzę m.in. o tym, jak chronić swoją prywatność w internecie, a także jakie zagrożenia niosą ze sobą internetowe znajomości.

Podczas tegorocznego III Pikniku Edukacyjnego zorganizowanego przez naszą poradnię w dzieci brały udział w licznych zabawach, quizach, poznały bajkowego bohatera Necia, który zaprosił je na bezpieczne strony internetowe oraz obejrzały animowane filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Każdy uczestnik pikniku otrzymał dyplom, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz upominek.

Zapraszamy najmłodszych na bezpieczne strony:

www.sieciaki.pl

www.necio.pl

Subcategories